Stymulacja prostaty

Stymulacja prostaty wykonywana jest wtedy, gdy pojawiają się pierwsze dolegliwości gruczołu krokowego, pozwala ona bowiem nieco zredukować dyskomfort, zwłaszcza jeśli będzie wykonywana regularnie i zgodnie z zaleceniami. Prostata stymulacja może też być przeprowadzana jako zabieg profilaktyczny, który opóźni pojawienie się zmian patologicznych stercza.

erekcja problemy

Stymulacja prostaty

stymulacja prostaty - prostata stymulacjaZdarza się, że stymulacja prostaty wywołuje u mężczyzny pobudzenie seksualne, ponieważ gruczoł krokowy jest bardzo wrażliwy na dotyk, a czasami nazywa się go wręcz punktem G u mężczyzn. Z tego też względu masaż prostaty wykorzystywany bywa jako środek zaradczy w sytuacji, gdy mężczyzna ma problemy natury seksualnej, na przykład nie może osiągnąć pełnego podniecenia albo ma problemy z potencją.

Prostata jest gruczołem odpowiedzialnym za produkcję nasienia, a także za jego jakość, dlatego jeśli prostata będzie funkcjonowała nieprawidłowo, w nasieniu może być zbyt mała ilość plemników albo będą one poruszały się zbyt wolno – zatem chora prostata może być przyczyną niepłodności mężczyzny. Dzięki masażowi prostaty poprawia się krążenie krwi w tej części ciała, zmniejsza się także napięcie mięśni krocza, dzięki czemu prostata zaczyna funkcjonować lepiej, a w przyszłości można uniknąć poważniejszych schorzeń.

Stymulacja prostaty  – jak to zrobić

Dlatego warto zdecydować się na stymulację prostaty, jeśli tylko pojawiają się jakiekolwiek kłopoty z gruczołem krokowym. Masaż prostaty można wykonać samodzielnie, ale stymulację prostaty przeprowadzają również lekarze u tych pacjentów, którzy cierpią na zbyt duży przerost prostaty. Najprostszą metodą na stymulację prostaty jest masaż wykonywany palcami, ale do masażu można też wykorzystać specjalne urządzenie, nazywane stymulatorem prostaty. Stymulację prostaty powinno się przeprowadzać w warunkach jak najbardziej higienicznych, ponieważ dość łatwo można tą drogą doprowadzić do zakażenia. Wyszukanie gruczołu krokowego palcem nie jest trudne, wystarczy przesuwać palcem wzdłuż ściany odbytu.

Prostata jest zaokrąglonym gruczołem, dlatego łatwo go wyczuć palcem. Stymulacja polega na tym, że gruczoł masuje się lekko zakrzywionym palcem, wykonując ruchy na boki albo zataczając kółeczka. Stymulacja prostaty może wywołać potrzebę oddania moczu, a nawet  w niektórych przypadkach doprowadzić do orgazmu.

 

Leave a Reply

Zdrowie seksulane
zaburzenia erekcji